KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12735347
nr 1273 5347
Lech Rzewuski
(1941-2004), Sverige
Färgetsning, Bröd. Signerad, numrerad 32/300. Daterad 1980. Bladets mått: 32x39 cm, löst blad
Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 september 2019
kl 18:22:53
28/8 21:45:49
Lech Rzewuski
Läs mer om Lech Rzewuski